چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم آپدیت 2022 | آی مجازی

چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم. چهار روش تست شده برای پاك كردن حافظه اکسپلور اینستاگرام به همراه آموزش تصویری از آی مجازی
النا کیانی فر
النا کیانی فر

نویسنده ارشد آی مجازی | فعال حوزه مارکتینگ شبکه های اجتماعی

زمان مطالعه : 6 دقیقه

چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم

اگر شما نیز از محتوای اکسپلور اینستاگرام خود خسته شده اید و سوال چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم در ذهن دارید ، ما در این نوشته به شما این مورد را یاد خواهیم داد.الگوریتم های اینستاگرام به صورت پیش فرض بر اساس بازدید ها ، لایک ها و بطور کلی بر اساس علایقی که از شما تشخیص می دهند بخش اکسپلور را بروز می کنند.

اما گاهی وقت ها محتوای که اینستاگرام به ما نشان می دهد واقعا مورد پسند ما نیست ، حتی دیده شده است اکسپلور اینستاگرام برای برخی با نشان دادن محتوای نادرست باعث ایجاد دردسر و خجالت شده است.

در حالت دیگر امکان دارد در گذشته آن محتوا را دوست داشتیم و دیگر علاقه ای به دیدن و دنبال کردن چنین محتوای نداریم. در چنین شرایطی چاره کار پاك كردن حافظه اکسپلور اینستاگرام می باشد. اما چطور ؟

متاسفانه در حال حاضر اینستاگرام تنظیمات مستقیم و سر راستی را در اختیار کاربران قرار نمی دهد تا فید اکسپلور اینستاگرام خود را ریست کنند. برای اینکار ما در آی مجازی چندین روش را تست کرده ایم که آنها را در قالب چهار مرحله به شما آموزش خواهیم داد.

اگر به محتوای آموزش اینستاگرام علاقه مند هستید ادامه مطلب را دنبال کنید.

ویدیو : چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم

ویدیو چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم
نمایش ویدیو درباره ویدیو چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم

در ویدیو چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم به صورت تصویری و به زبان ساده تمام مراحل مورد نیاز برای انجام این کار را به شما آموزش داده ایم. 

در ادامه شما می توانید در صورت تمایل به متن، مراحل توضیح داده شده در ویدیو فوق را به صورت مرحله به مرحله همراه با تصاویر مطالعه فرمایید. 

همان طور که در ویدیو نیز توضیح داده شد، فرایند ریست کردن اکسپلور نیاز به زمان دارد. الگوریتم های اینستاگرام به چه روز تا چند هفته زمان نیاز خواهند داشت تا سلایق جدید شما را شناسایی کرده و مناسب با آن محتوای جدید را به شما نشان دهند.

چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم

مرحله اول : پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام

در قدم اول از چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم باید تاریخچه جست و جو های خود را در اینستاگرام پاک کنید. همان طور که می دانید اینستاگرام مواردی که جست و جو کرده اید را ذخیره می کند و برای محتوای که در اکسپلور نمایش می دهد از تاریخچه جست و جو های شما نیز استفاده می کند.
برای پاک کردن تاریخچه مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. بر روی آیکون سه خط در بالا گوشه راست صفحه ضربه بزنید.
 2. با انتخاب Settings وارد تنظیمات شوید.
 3. در صفحه جدید Security را انتخاب کنید.
 4. در صفحه بعد گزینه آخر یعنی Search History را انتخاب کنید.
 5. در ادامه در بالا گوشه راست صفحه بر روی Clear All ضربه بزنید و در کادر باز شده با زدن Clear All تاریخچه جست و جو های شما حذف خواهد شد.

مرحله دوم : حذف لایک از پست های که قبلا پسند کردید

حذف لایک از پست های که قبلا پسند کردید
حذف لایک از پست های که قبلا پسند کردید

در قدم دوم از چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم بایست پست های که قبلا لایک کرده اید را در صورتی که در حال حاضر مورد پسند شما نیستند حذف کنید.

همانطور که می دانید یکی از معیار های مهم اینستاگرام برای چیدن محتوای اکسپلور لایک های شما می باشد. برای مثال اگر شما در دو ماه گذشته 20 پست با محتوای ماشین را لایک کرده باشید اینستاگرام بیشتر محتوایی با موضوع ماشین را به شما نشان خواهد داد.

به همین خاطر در مورد همین مثال ماشین ، اگر نمی خواهید دیگر محتوای با موضوع ماشین به شما پیشنهاد شود بایست پست های که در گذشته با موضوع ماشین بوده و شما لایک کرده اید را پیدا کرده و لایک خود را پس بگیرید.

همین نکته اهمیت اینستاگرام به لایک باعث می شود که خرید لایک اینستاگرام اهمیت بالایی داشته باشد.

نگران نباشید ، اینستاگرام بخشی را در تنظیمات هر اکانت گنجانده است که نشان می دهد شما چه پست های را لایک کرده اید. به سادگی با رفتن به آن بخش می توانید پست ها را مشاهده کرده و صورت تمایل لایک خود را از روی آنها بردارید.

برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. بر روی آیکون سه خط در بالا گوشه راست صفحه ضربه بزنید.
 2. با انتخاب Settings وارد تنظیمات شوید.
  در صفحه باز شده گزینه Account را انتخاب کنید.
 3. در ادامه بر روی Post You’ve liked ضربه بزنید.
  در صفحه باز شده پست ها و محتوای که در طول زمان از گذشته تا به امروز لایک کرده اید را اینستاگرام به شما نمایش می دهد. با چند دقیقه وقت گذاشتن و مرور خاطرات می توانید پست های که دیگر به محتوای آن علاقه ای ندارید را انتخاب کرده و لایک خود را از روی آنها بردارید.

مرحله سوم : اعلام عدم علاقه مندی به محتوای موجود

اعلام عدم علاقه مندی به محتوای موجود
اعلام عدم علاقه مندی به محتوای موجود

در قدم سوم از چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم بایست به اینستگرام اعلام کنید به محتوای نشان داده شده علاقه ای ندارد. به طوری کلی الگوریتم های اینستاگرام از روی رفتار شما یادمیگیرند که چه محتوای را به شما نشان دهند. شما در فرایند پاکسازی اکسپلور بایست به این الگوریتم ها دوباره یاد دهید که به چه چیزی علاقه دارید و به چه چیزی علاقه ندارید.

به این منظور در قدم سوم بایست روزانه پست ها و محتوای که در حال حاضر می پسندید را لایک کنید. از طرفی اگر در اکسپلور محتوای نشان داده شد که شما علاقه ای به آن ندارید بایست مراحل زیر را دنبال کنید که به اینستاگرام بفهمانید که دیگر محتوا با آن موضوع را به شما نشان ندهد.

 1. پست ( عکس یا ویدیو ) را که دوست ندارید را باز کنید.
 2. در بالا گوشه سمت راست آیکون سه نقطه را انتخاب کنید.
 3. در بین گزینه های باز شده ” Not Interested ” را انتخاب کنید.

با انتخاب Not Interested شما به اینستاگرام میگوید که این پست را دوست نداشتید و به آن علاقه ای ندارید. اگر اینکار را چند روز ادامه دهید الگوریتم های اینستاگرام یاد خواهند گرفت که دیگر محتوا با آن موضوع خاص را به شما نشان ندهند.

مرحله چهارم : دنبال کردن هشتگ های که به آن علاقه مند هستید

دنبال کردن هشتگ های که به آن علاقه مند هستید
دنبال کردن هشتگ های که به آن علاقه مند هستید

در قدم چهارم از چگونه اکسپلور اینستاگرام را ریست کنیم شما بایست هشتگ های که به موضوعات آن علاقه مند هستید را دنبال کنید. همان طور که گفتیم سیستم اکسپلور اینستاگرام بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی کار می کند. یعنی الگوریتم های اینستاگرام رفتار و علایق شما را یاد می گیرند و محتوای جدید را بر اساس آن علایق به شما نشان می دهند.

یکی از مهم ترین راه ها برای اینکه به اینستاگرام بگویید که به چه موضوعاتی علاقه دارید این است که هشتگ ها را دنبال کنید. برای اینکار در قسمت جست و جو اینستاگرام موضوعی که دوست دارید را جست و جو کنید. مثلا کلمه اینستاگرام را جست و جو کنید. در قسمت Tags اینستاگرام هشتگ های مرتبط با جست و جوی شما را نمایش می دهد. هر کدام را که باز کنید در بالای صفحه گزینه Follow را خواهید دید. با دنبال کردن آن هشتگ اینستاگرام از این پس در اکسپلور محتوای با علایق شما را نشان خواهد داد.

آیا برگرداندن اکسپلور اینستا به حالت اولیه ممکن است؟

پاسخ به این سوال به صورت کلی بله می باشد. اما فرایند ریست کردن اکسپلور اینستاگرام نیاز به زمان دارد. ما تک به تک مراحل مورد نیاز را در این آموزش به شما یاد داده ایم.

اگر به دنبال روشی سریع هستید باید بدانید برای برگرداندن اکسپلور اینستا به حالت اولیه راهی مستقیم وجود ندارد. تنها راه مستقیم و سریع عوض کردن اکانت و استفاده از اکانت جدید می باشد.

جمع بندی مطالب :

اینستاگرام با فعالیت شما به مرور زمان علایق شما را تشخیص می دهد بر اساس این علایق محتوایی را به شما نشان می دهد. با گذشت زمان ممکن است یا شما دیگر به آن محتوا علاقه نداشته باشید یا اینستاگرام محتوای مناسبی را به اشتباه به شما نشان دهد. با این توضیحات برای ریست کردن و نو سازی اکسپلور اینستاگرام تنها راه موجود یاد دادن دوباره علایق شما به اینستاگرام است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

النا کیانی فر
النا کیانی فر

النا کیانی فر هستم. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و چند سالی هست در زمینه شبکه های اجتماعی و سوشیال مارکتینگ می نویسم و تلاشم اینه به زبان ساده و عام پسند مباحث پیچیده سوشیال مارکتینگ رو توضیح بدم.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

9 پاسخ

 1. چند روزی بود به فکر‌ پاک کردن اکسپلور بودم که این اموزش پیدا کردم
  روش های که گفتید رو تست میکنم امیدوارم جواب بده

  1. ممنون از دیدگاه شما
   تمامی روش های توضیح داده شده از جانب کارشناسان و تیم فنی آی مجازی تست شده می باشند.
   امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید باشه.

 2. سلام خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون در مورد ریست کردن صفحه اکسپلور اینستاگرام
  در مورد پرایوت کردن اکانت اینستاگرام هم آموزشی دارید ؟

 3. برای ریست کردن وقتی میرم تو قسمت سکیوریتی گزینه سرچ سکیوریتی نیست باید چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *