مدیریت دایرکت به صورت اتوماتیک در اینستاگرام

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام و مدیریت دایرکت اتوماتیک چالشی برای پیج های تجاری می باشد. در این آموزش 4 ابزار پاسخ سریع در دایرکت را به شما آموزش داده ایم.
النا کیانی فر
النا کیانی فر

نویسنده ارشد آی مجازی | فعال حوزه مارکتینگ شبکه های اجتماعی

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

اگر شما هم از پاسخ دادن به سوالات تکراری در دایرکت اینستاگرام خسته شده اید و به دنبال روشی برای ارسال پیام خودکار در اینستاگرام هستید. این آموزش مخصوص شماست.

اینستاگرام در ابتدای مسیر خود با هدف اشتراک تصاویر پا به میدان گذاشت و بیشتر کاربران آن را افراد جوان و اکثر محتوای آن را محتوای سرگرم‌کننده تشکیل می داد که جوانان به اشتراک می گذاشتند.

اما در سال های اخیر با گسترش استفاده از اینستاگرام و افزایش چشم گیر کاربران آن درصد قابل توجه ای از فعالیت های موجود در اینستاگرام را نقش های جدید بر عهده گرفته اند. امروزه اینستاگرام بستری آماده و فعال برای تجارت های بزرگ خانگی و صنعتی می باشد.

چه در داخل کشور و چه در خارج از ایران پیج های تجاری بزرگی وجود دارند که روزانه گردش مالی بالایی را در اینستاگرام تجربه می کنند.

دایرکت اینستاگرام

یکی از چالش های پیج های تجاری سوالات تکراری و مکرری است که در بخش دایرکت یا همان DM اینستاگرام به صورت روزانه پرسیده میشوند.

سوالات مانند ، آقا قیمت این محصولتون چنده ؟ نمایندگی تبریز دارید ؟ خانوم همه جای تهران ارسال دارید ؟ میشه هزینه رو بعد تحویل گرفتن بدم ؟

ده ها نمونه از این سوالات وجود دارد که اگر شما هم صاحب یک پیج اینستاگرامی تجاری باشید حتما روزانه با آنها سروکله می زنید و از جواب دادن مداوم به آنها خسته شده اید.

در گذشته مجموعه های دیگری به طور غیر رسمی دست به کار شده و راه حل های را برای رفع این مشکل پیشنهاد داده اند. این روش ها منجر به خلق شدن ابزار های مانند ربات خوش آمد گویی اینستاگرام ، برنامه دایرکت خودکار و سایر سرویس های شد که کار را برای ادمین ها و صاحبان پیج راحت تر می کرد.

در آپدیت های جدیدی که از جانب اینستاگرام منتشر شده است ، اینستاگرام خلع وجود ابزار های رسمی را جدی گرفت و تعدادی ابزار بسیار کاربردی را برای اکانت های بیزینسی فعال کرده است تا بتوانند بهترین استفاده را از بخش دایرکت ها داشته باشند.

معرفی ابزار های ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

در این آموزش چهار ابزار برای مدیریت پیام ها و ارسال پیام خودکار در اینستاگرام معرفی کرده ایم:

 1. Welcome message یا پیام خوش آمد گویی در دایرکت
 2. Frequently asked questions یا سوالات متداول که برخی آن را با نام دایرکت اتوماتیک اینستاگرام می شناسند.
 3. Saved replies که برخی آن را با نام Quick Replies یا پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام می شناسند.
 4. معرفی ربات خوش آمد گویی اینستاگرام

نکته مهم : ابزاری های معرفی شده تنها در اکانت بیزنسی یا کریتور اینستاگرام فعال می باشند.

لازم به ذکر است که هر یک از چهار ابزار معرفی شده عملکرد متفاوتی داشته که در ادامه به بررسی جامع هر یک پرداخته ایم.

ابزار اول : پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام

کاور ویدیو پیام خوش آمدگویی دایرکت اینستاگرام
نمایش ویدیو درباره کاور ویدیو پیام خوش آمدگویی دایرکت اینستاگرام

احتمالا تا به حال با پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام (Welcome message) مواجه شده اید. پیام خوش آمد گویی در دایرکت متنی است که به شخصی که در حال ارسال دایرکت برای اولین بار به شما می باشد نمایش داده میشود.

این پیام خوش آمد گویی قابلیت این را دارد که شخصی سازی شود. با این کار شما می توانید حس اعتماد و صمیمیت را در همان ابتدای راه به مشتری احتمالی پیج خود انتقال دهید.

پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام
پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام

فعال کردن پیام خوش آمد گویی اینستاگرام چه فوایدی دارد

استفاده از یک پیام خوش آمدگویی قوی می تواند تاثیر مستقیم و خوبی را بر مخاطبان شما بگذارد و منجر به افزایش فالوور و فروش ما شود.
یک پیام خوش آمدگویی می تواند :

 • باعث این شود که مخاطب احساس نکند شما پاسخ آن را دیر خواهید داد.
 • تجربه بهتری را در اولین ارتباطی که مخاطب با پیج شما میگرد خلق کند.
 • باعث افزایش رضایت مندی مشتریان احتمالی شود.
 • باعث کاهش خشم مخاطب عصبانی در هنگام ارسال دایرکت به شما شود.

آموزش فعال کردن پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام

فعال کردن پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام
فعال کردن پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام

برای فعال کردن این قابلیت کار سختی در پیش رو ندارید. تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. در قدم اول حتما مطمئن شوید اکانتی که قصد فعال کردن پیام خوش آمد گویی بر روی آن را دارید از نوع تجاری یا همان بیزینس اکانت اینستاگرام می باشد.(برای تغییر اکانت از معمولی به تجاری آموزش” بیزینسی کردن اکانت در اینستاگرام” را مطالعه کنید)
 2. در قدم بعد وارد بخش تنظیمات اکانت اینستاگرام خود شوید.
 3.  گزینه Business را انتخاب کنید.
 4. در منو باز شده Welcome message را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده دو بخش در اختیار شما قرار داده شده است. بخش اول مربوط به فعال یا غیر فعال کردن پیام خوش آمدگویی می باشد.در حالت پیش فرض  این بخش فعال است. با ضربه زدن بر روی دایره آبی رنگ و  انتخاب Turn off  شما می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید.

در کادر Message  نیز بخش اصلی داستان قرار دارد. شما در این قسمت می توانید پیام خوش آمد گویی دلخواه خود را تنظیم کنید.

بعد از  وارد کردن پیام خوش آمد گویی برای ذخیره تغییرات بر روی فلش بازگشت به صفحه قبل در بالای صفحه ضربه بزنید.با اینکار بر روی صفحه پیام update  نمایش داده شده و پیام خوش آمد گویی شما بروز خواهد شد.

در اینجا نکته که بایست به آن توجه داشته باشید این است که پیام خوش آمد گویی تنها در صورتی برای اکانت های دیگر  نمایش داده خواهد شد.که تا به حال پیام دایرکتی برای شما ارسال نکرده باشند.

یک پیام خوش آمد گویی خوب چه ویژگی های دارد

ویژگی های یک پیام خوش آمد گویی
ویژگی های یک پیام خوش آمد گویی

در نوشتن یک پیام خوش آمد گویی باید به چه نکاتی توجه کنیم :

تعریف سطح انتظار از مجموعه شما

معمولا شخصی که به شما پیام می دهد انتظار دارد در سریع ترین زمان ممکن پاسخ کاملی را از جانب شما دریافت کند. تجربه ثابت کرده است که در اکثر مواقع این اتفاق رخ نمی دهد و نتیجه کار نارضایتی مخاطبان پیج شما خواهد بود.

یک پیام خوش آمد گویی خوب ، پیامی است که در آن سطح انتظاری که مخاطب دارد تنظیم شود. یعنی در پیام خوش آمدگویی دقیقا مشخص کنید که در چه بازه زمانی و چگونه به مخاطبان خود قرار است پاسخ دهید.

پیام خوش آمدگویی را پیچیده ننویسید

یک پیام خوش آمد گویی خوب ، پیامی است که به ساده‌ترین شکل ممکن نوشته شده باشد. برای بیشتر افراد معمولا با سنین بالا استفاده از اینستاگرام و دایرکت دادن و … به اندازه کافی کار پیچیده ای می باشد. شما می توانید با یک پیام ساده مانند :” به پیج ما خوش آمدید. در صورتی که سوالی ذهن شما را درگیر کرده است می توانید از ما بپرسید. کارشناسان ما روزانه از ساعت 8 تا 17 پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. “

صداقت را در پیام خوش آمدگویی خود رعایت کنید

تجربه نشان داده است، صداقت در اکثر مواقع برای مخاطب قابل درک می باشد.اگر مجموعه کوچکی هستید که روزانه بایست کاری های بیشماری را انجام دهید. اگر نمی توانید در لحظه یا در بازه های کوتاه پاسخ دایرکت ها را بدهید.

بهتر است در ارتباط با مخاطب خود صداقت داشته باشید. در چنین شرایطی جملاتی مانند پاسخ گویی سریع در 5 دقیقه در حالی که 5 ساعت دیگر هم جواب دایرکت را نخواهید داد هیچ کمکی به شما و برند شما نخواهد کرد.

نمونه متن خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام

در ادامه چند نمونه متن برای پیام خوش آمدگویی آماده کرده ایم. به یاد داشته باشید بهترین پیامی که می توانید برای پیج خودتان بنویسد پیامی است که خودتون به صورت شخصی سازی شده نوشته اید.

 1. از پیام ای که ارسال کردید بسیار سپاسگذاریم. در 24 ساعت آینده پاسخگوی شما خواهیم بود. با نهایت تشکر و احترام تیم پشتیبانی “نام برند”.
 2. از اینکه با ما در ارتباط هستید بسیار خوشحالیم. تلاش ما بر این است که در کمتر از 24 ساعت پاسخگوی شما باشیم.همچنین شما می توانید پاسخ سوالات پر تکرار ما را در آدرس ” help.example.com “مشاهده کنید.
 3. سلام ! از اینکه با ما در ارتباط هستید سپاسگذاریم. تیم پشتیبانی ما در کمتر از 12 ساعت با شما ارتباط برقرار خواهند کرد. در این بین یک کد تخفیف ویژه 15 درصد برای شما آماده کرده ایم. با کد xxxx شما می توانید محصولات بهداشتی ما را با 15 درصد تخفیف تهیه نمایید.
 4. سلام، متاسفانه در حال حاضر نمی توانیم پاسخگوی شما باشیم. لطفا نام و شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
 5. سلام ، خیلی خوشحال می شدیم اگر می توانستیم در این لحظه پاسخگوی شما باشیم. متاسفانه در ساعات غیر کاری برای ما پیام ارسال کرده اید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.

ابزار دوم : فعال کردن دایرکت اتوماتیک اینستاگرام

فعال کردن دایرکت اتوماتیک اینستاگرام
فعال کردن دایرکت اتوماتیک اینستاگرام

اینستاگرام بعد از ارائه ابزار پیام خوش آمدگویی پا را فراتر گذاشته و ابزاری با نام Frequently asked questions که در ایران با نام دایرکت اتوماتیک اینستاگرام یا FAQ شناخته میشود را معرفی کرده است.

دایرکت اتوماتیک اینستاگرام چیست؟ در اصل این ابزار یک سیستم پاسخ دهی اتوماتیک می باشد. شما با استفاده از جواب اتوماتیک دایرکت اینستاگرام می توانید به تعداد حداکثر 4 جفت سوال و جواب آماده کرده و آنها را برای کسانی که قصد دایرکت دادن به شما دارند، نمایش دهید.

این ابزار را با یک مثال بیشتر توضیح می دهیم. فرض کنید شما یک بیزینس در بستر اینستاگرام دارید و روزانه تعدادی بیشماری سوال برای شما در بخش دایرکت ارسال میشود. سوالاتی مانند پرسیدن قیمت محصول ، آدرس فروشگاه ، آدرس نمایندگی ها، دریافت شماره تماس و … در چنین شرایطی شما می توانید حداکثر 4 عدد از این سوالات، که به صورت مداوم و تکراری از شما پرسیده میشود را انتخاب کرده و در بخش Frequently asked questions اکانت خود آنها را وارد کنید.

با فعال کردن این بخش از آن پس هر شخصی که می خواهد به شما دایرکت بدهد آن سوالات را به صورت اتوماتیک مشاهده خواهد کرد. در صورتی که مخاطب شما بر روی هر یک از سوالات ظاهر شده ضربه بزند پاسخ آماده شده از جانب شما به صورت اتوماتیک برای آن ارسال خواهد شد.

دایرکت اتوماتیک اینستاگرام کجاست

دایرکت اتوماتیک اینستاگرام کجاست
دایرکت اتوماتیک اینستاگرام کجاست

دایرکت اتوماتیک اینستاگرام در بخش تنظیمات اکانت تجاری قرار دارد. به همین منظور برای فعال کردن آن نیاز است که حتما اکانت شما از نوع بیزینس اکانت یا کریتور باشد.
برای فعال کردن دایرکت اتوماتیک بعد از وارد شدن به بخش تنظیمات اکانت خود مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. در منو تنظیمات باز شده گزینه Business را انتخاب کنید.
 2. در منو بعدی گزینه Frequently asked questions را انتخاب کنید.
 3. در صفحه باز شده بخشی با نام Add a question برای شما نمایش داده میشود.

در این بخش شما می توانید اولین سوال و جواب خود را در کادر های مشخص شده وارد نمایید.

در کادر Question سوال خود را وارد کنید. و در کادر Automated response پاسخ مورد نظر را بنویسید.

با ضربه زدن بر روی تیک تایید در گوشه بالا سمت راست صفحه مقادیر وارد کرده را ذخیره کنید.

تبریک می گوییم شما اولین سوال و جواب خود را تنظیم کردید.
حال در صفحه باز شده، دو بخش را مشاهده میکنید.

در بالای صفحه با استفاده از گزینه Show questions می توانید اقدام به فعال و غیر فعال کردن این ابزار نمایید.طبیعی است که برای نمایش سوالات متداول بایست این بخش فعال باشد.( با ضربه زدن بر روی دایره آن را به رنگ آبی در بیاورید)

در قسمت Questions نیز اینستاگرام به شما اجازه میدهد سوالات بیشتری را وارد کنید. در حال حاضر باید تعداد سوالات یک از چهار باشد. با زدن Add Question می توانید سوال و پاسخ بعدی خود را اضافه کنید.

بین 1 تا حداکثر 4 سوال را می توانید به این ابزار اضافه کنید.

چگونه دایرکت اتوماتیک اینستاگرام را مشاهده کنیم

چگونه دایرکت اتوماتیک اینستاگرام را مشاهده کنیم
چگونه دایرکت اتوماتیک اینستاگرام را مشاهده کنیم

بعد از فعال کردن و وارد کردن سوال و جواب ها در ابزار Frequently asked questions شما می توانید. با یک اکانت دیگر وارد دایرکت خود شده و در پایین صفحه لیست سوالات را مشاهده کنید.

در اینجا نکته که بایست به آن توجه داشته باشید این است که لیست سوالات تنها در صورتی برای اکانت های دیگر نمایش داده خواهد شد.که تا به حال پیام دایرکتی برای شما ارسال نکرده باشند.

ابزار سوم : Saved replies یا Quick Replies چیست

Saved replies یا Quick Replies چیست
Saved replies یا Quick Replies چیست

اینستاگرام در آپد یت های اخیر خود تغییرات کاربردی بسیاری را برای بخش دایرکت اکانت های بیزینسی در نظر گرفته است. یکی از این تغییرات اضافه شدن ابزاری به نام Saved replies می باشد که برخی آن را با نام Quick Replies نیز می شناسند.

Quick reply instagram چیست

Quick reply Instagram چیست
Quick reply Instagram چیست

Quick Replies یا Saved replies ابزاری است که صاحبان کسب و کار ها می توانند با استفاده از آن پیام های را پیش نویس کرده و سپس در هنگام پاسخ دادن به مخاطبان خود در دایرکت از آن پیام ها استفاده نمایند.

اینستاگرام این اجازه را می دهد که برای هر پیام یک کلمه را به عنوان کلید میانبر یا شورت کات در نظر بگیریم. تا بعدا بتوانیم با آن کلمه به پیام پیش نویس شده دسترسی داشت باشیم.

برای مثال یک پیج فروشگاه لباس را در نظر بگیرید که روزانه ده ها نفر در دایرکت از شما درخواست آدرس فروشگاه را دارند.

شما می توانید در بخش Saved replies آدرس فروشگاه خود را پیش نویس کرده و یک کلمه را به منظور دسترسی به آن در نظر بگیرید.

حال در قسمت دایرکت با نوشتن آن کلمه اینستاگرام به شما به صورت اتوماتیک پیشنهاد خواهد داد که آیا تمایل دارید پیام پیش نویس شده را به جای آن کلمه قرار دهد یا نه.

نحوه فعال سازی Saved replies اینستاگرام

نحوه فعال سازی Saved replies اینستاگرام
نحوه فعال سازی Saved replies اینستاگرام

برای فعال سازی این ابزار ابتدا بایست در نظر داشته باشید حتما اکانت شما از نوع بیزینسی یا کریتور باشد. بعد از اطمینان از این موضوع برای فعال سازی Saved replies مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. وارد منو تنظیمات اکانت خود شوید.
 2. گزینه Business را انتخاب کنید.
 3. در صفحه باز شده گزینه Saved replies را انتخاب کنید.


صفحه ای با عنوان Respond instantly به شما نمایش داده خواهد شد. شما می توانید با ضربه زدن بر روی آیکون + در بالا گوشه سمت راست یا با ضربه زدن بر روی New Saved Reply اولین پیام خود را پیش نویس کنید.

مثلا ما اینجا می خواهیم آدرس فروشگاه را پیش نویس کرده تا بتوانیم به جای تایپ کردن مداوم آدرس فروشگاه برای مخاطبینی که دایرکت فرستاده اند. از این پیش نویس استفاده کنیم.

با ضربه زدن بر روی New Saved Reply کار را شروع میکنیم. در صفحه باز شده در کادر Message متن خود را وارد می کنیم.متن ما در اینجا “تهران – خیابان گاندی جنوبی – نبش خیابان ۲۱” می باشد.حال باید برای متن خود یک راه دسترسی یا شورت کات ایجاد کنیم. برای اینکار در کادر Shortcut یک کلمه را وارد میکنیم.

مثلا ما اینجا کلمه “آدرس” را وارد کردیم. نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که نمی توانیم از کلمات جدا در بخش Shortcut استفاده کنیم. یعنی اگر بخواهیم بنویسم “آدرس فروشگاه” نباید این دو کلمه جدا از هم باشد. باید ینویسم “آدرسفروشگاه” تا Saved replies به درستی کار کند.

حال اگر وارد دایرکت شخصی شوید که برای شما پیامی ارسال کرده است ، با تایپ کردن کلمه آدرس اینستاگرام کادری را به شما پیشنهاد خواهد داد به منظر اینکه آیا مایل هستید به جای کلمه آدرس متن پیش نویس شده که در اینجا همان آدرس فروشگاه می باشد را قرار دهم؟ با ضربه زدن بر روی آن خواهید دید که به جای کلمه آدرس ،متن پیش نویس شده شما قرار خواهد گرفت.

شما می توانید به هر تعداد که دوست دارید ، متن پیش نویس کرده و برای آن یک کلمه را به عنوان شورت کات در نظر بگیرید.

مثلا یک متن برای شماره تلفن های مجموعه شما ، یک متن برای آدرس ها و … . با استفاده از ابزار Saved replies پاسخ دادن به مخاطبانی که به شما دایرکت داده اند بسیار سریع تر و ساده‌تر خواهد شد.

با Saved replies دیگر نیاز نیست که پاسخ های تکراری را به صورت مداوم برای افراد مختلف تایپ کرده و ارسال کنید.

Response suggestions چیست

Response suggestions چیست
Response suggestions چیست

در تنظیمات بخش Business درست بالای Saved replies گزینه ای به نام Response suggestions وجود دارد.

با انتخاب آن اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که Saved replies را فعال یا غیر فعال کنید.

با فعال بودن Saved replies دقیقا همان اتفاقی می افتد که در قسمت Saved replies توضیح دادیم. اما اگر این گزینه را غیر فعال کنید. باعث خواهد شد که اینستاگرام به شکل دیگری پیام های پیش نویس شده را به شما پیشنهاد دهد.

با غیر فعال کردن Response suggestions اگر دوباره به بخش دایرکت بازگردید و کلمه شورت کات مورد نظر که در مثال ما “آدرس” بود را وارد کنید. اینبار اینستاگرام به جای پیشنهاد دادن متن پیش نویس شده یک آیکون به شکل پیغام آیکون پیام را در کنار کادری که در حال تایپ هستید نمایش خواهد داد. با ضربه زدن بر روی آیکون متنی را که پیش نویس کرده بودیم جایگزین کلمه آدرس خواهد شد.

در اصل کلیت کار همان است و تنها با غیر فعال کردن Response suggestions نحوه پیشنهاد و نمایش متن پیش نویس تغییر می کند.

ابزار چهارم : ربات خوش آمد گویی اینستاگرام

ابزار چهارم برای ارسال پیام خودکار در اینستاگرام یک نرم افزار می باشد. در کنار سه ابزار قبلی که به صورت رسمی در دل نرم افزار اینستاگرام قرار دارند. ابزار های نیز وجود دارد که توسط شرکت ها و اشخاص غیر از اینستاگرام توسعه داده شده اند.

در این بخش در حد معرفی به این موضوع خواهیم پرداخت در صورتی که علاقه مند به بررسی عمیق تر این ابزار ها هستید ، حتما در قسمت دیدگاه ها این موضوع را به اطلاع ما برسانید.

نرم افزار AutoResponder for Instagram

نرم افزار AutoResponder for Instagram
نرم افزار AutoResponder for Instagram

نرم افزار AutoResponder for Instagram که با نام ربات خوش آمد گویی اینستاگرام نیز شناخته میشود در اصل یک نرم‌افزار ی می باشد که توسط مجموعه  autoresponder.ai توسعه داده شده است.

نرم‌افزار AutoResponder for Instagram در اصل یک ربات می باشد که با دسترسی پیدا کردن به دایرکت های شما و اعمال تنظیمات از جانب شما می تواند پاسخ های مختلفی را برای هر دایرکت ارسال نماید.

از جمله ویژگی های این نرم‌افزار را می توان :

 • پاسخ خودکار  به دایرکت ها
 • تنظیمات متفاوت برای هر پیام
 • قابلیت اتوماتیک سازی فرایند
 • قابلیت پاسخ دادن به پیام های خاص
 • ارسال پیام خوش آمد گویی به دایرکت های جدید
 • و ده ها قابلیت دیگر اشاره کرد

دانلود ربات خوش آمد گویی اینستاگرام

شما می توانید نسخه رایگان و رسمی این نرم افزار را از گوگل پلی در این لینک دانلود نمایید. همچنین نسخه نسخه مود و کامل برنامه را می توانید از کانال تلگرام آی مجازی در این آدرس دانلود نمایید.

توجه : استفاده از نسخه مود و کرک شده در برخی مواقع می تواند خطراتی برای تلفن همراه شما داشته باشد. مسئولیت و بررسی خطرات موجود در استفاده از این نسخه بر عهده شما می باشد.

خلاصه مطالب :

پاسخگویی به دایرکت ها می تواند برای هر کسب و کاری یک چالش جدی باشد. پاسخ دادن روزانه به پیام های با محتوای تکراری و سوالات تکراری می تواند برای هر ادمین اینستاگرامی خسته کننده باشد.

ما در این آموزش سعی نمودیم ابزار های مفیدی را جهت راحتی و سرعت بخشیدن و رفع چالش ارسال پیام خودکار در اینستاگرام معرفی کنیم.

در صورتی که شما از روش خلاقانه دیگری یا ابزار های متفاوتی استفاده می کنید. خوشحال می شویم که در قسمت دیدگا ه ها تجربیاتتان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید !

النا کیانی فر
النا کیانی فر

النا کیانی فر هستم. لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و چند سالی هست در زمینه شبکه های اجتماعی و سوشیال مارکتینگ می نویسم و تلاشم اینه به زبان ساده و عام پسند مباحث پیچیده سوشیال مارکتینگ رو توضیح بدم.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *